• ştiri
  • invitaţi
  • galerie

  • informaţii utile
    • târg
    • cazare
    • restaurante
  • organizatori
  • parteneri
  • contact

  • hartă








       
 
concerte, party


Pe durata Zilelor Sfântu Gheorghe, programele în aer liber sunt gratuite.


24 APRILIE- VINERI

12:05

Fanfara „Kováts András” (Reci), dirijor: Kelemen Antal / Scena B – Piaţa Sfântu Gheorghe

13:00

Deschidere oficială şi recital muzical live / Cortul Tineretului Român pentru Comunitate, în faţa Hotelului Bodoc

13:30

Fit Jumps - Demonstraţie Kangoo / Scena B – Piaţa Sfântu Gheorghe

14:00

Înscrieri pentru „Treasure Hunt”, cel mai mare concurs pe echipe de „căutare de comori” / Cortul Tineretului Român Pentru Comunitate, în faţa Hotelului Bodoc

16:00

Ora de umor: Insect - Show parodie şi lansare DVD / Scena B – Piaţa Sfântu Gheorghe

17:00

Csocsesz & formaţia – Muzică de petrecere (HU) / Scena B – Piaţa Sfântu Gheorghe

17:00

Thungman - Concert rap / Scena A – Piaţa Libertăţii

17:00

Întâlnire cu publicul, sesiune de autografe: Insect, Csocsesz, Kozsó és az Ámokfutók / în faţa Teatrului „Tamási Áron”

17:00

Întâlnire cu publicul: Balkan Fanatik / Ábel Pub

18:00

Deschiderea cortului Conferinţei Tinerilor Maghiari din România (MIÉRT): participă Bodor László, preşedintele asociaţiei, Sztakics Éva, viceprimarul oraşului Sfântu Gheorghe, Tischler Ferenc, directorul Direcţiei Judeţene pentru Tineret Covasna, Grüman Róbert, preşedintele HÁRIT / Cortul MIÉRT – în faţa Casei cu Arcade

18:15

Capriccio - Concert pop-dance / Scena B – Piaţa Sfântu Gheorghe

18:15

Flalexmy – Formaţia copiilor talentaţi, cu „micul Ţăndărică”, Flavius Hosu / Scena A – Piaţa Libertăţii

18:30

Întâlnire cu publicul: Csepregi Éva / Cortul MIÉRT – în faţa Casei cu Arcade

19:00

Muzică de petrecere cu Jocó JR, formaţia Pop Vox, şi Csocsesz & trupa / În faţa Hotelului Park

19:30

DJ Project - Concert pop-dance / Scena A – Piaţa Libertăţii

20:30

Kozsó és az Ámokfutók - Concert pop-dance (HU) / Scena A – Piaţa Libertăţii

21:00

Karaoke Night – şlagăre româneşti mai vechi sau mai noi vor fi fredonate până târziu în noapte, în parteneriat cu MAGIC FM / Cortul Tineretului Român Pentru Comunitate, în faţa Hotelului Bodoc

21:00

Jägermeister DJ Party / Ábel Pub

21:00

Formaţia „Back in Time” / Restaurantul Park

21:30

Csepregi Éva şi cele mai bune piese ale formaţiei Neoton (HU) – cu sprijinul primăriei Ferencváros / Scena A – Piaţa Libertăţii

21:30

Blues Club: Someday Baby (Budapesta) / Old Man’s Pub

22:00

DJ Mezei / Cortul MIÉRT – în faţa Casei cu Arcade

22:00

Champagne Party / Energy Play Club

22:00

Jam Session / Grădina Bistro

23:00

Grand Hotel Budapest / Ceainăria Tein

22:30

DJ Spigiboy - Retro Disco Party (HU) / Scena A – Piaţa Libertăţii

23.30

Blues Club: Orpheusz (Odorheiu Secuiesc) / Old Man’s Pub



25 APRILIE- SÂMBĂTĂ

9:00

Concurs graffiti: Street Art 4 / în spatele terenurilor de tenis Club T 13

10:00

Ziua de alergare „Gáll Lajoseditia a XIX-a - Cercul de alergare „Gáll Lajos” / înscrierea la concurs în faţa bisericii catolice „Szent József”

11:00

Streetball / în faţa Bibliotecii Judeţene „Bod Péter”

12.00

Soundcheck: Holograf / Scena A – Piaţa Libertăţii

12:00

Ida Aerobic – Demonstraţie de aerobic / Scena B – Piaţa Sfântu Gheorghe

12:00

Thermo Session 4: Concurs de graffiti şi stencil –anunţarea câştigătorilor de la ora 18:30 / fosta centrală termică, în spatele Bibliotecii Judeţene „Bod Péter”

13:00

Start „Treasure Hunt” - Asociaţia Pentru Comunitate / Cortul Tineretului Român Pentru Comunitate, în faţa Hotelului Bodoc

14:00

Soundcheck: Dust N'Bones / Scena A – Piaţa Libertăţii

14:00

Demonstraţie Bike Trial/BMX /în faţa PizzerieiBella Italia

14:30

Recitaluri muzicale instrumentale şi vocale: „Tinere talente covăsnene”– Seri Albastre / Cortul Tineretului Român Pentru Comunitate, în faţa Hotelului Bodoc

15:00

Soundcheck: Moby Dick / Scena A – Piaţa Libertăţii

15:00

Întâlnire cu publicul:Dust N'Bones / Ábel Pub

15:00

Concurs de foosball / Cortul MIÉRT – în faţa Casei cu Arcade

16:00

Kopor-Show – Concert rock / Scena A – Piaţa Libertăţii

16:00

Ora de umor: Székelylend – Lansarea noului album / Scena B – Piaţa Sfântu Gheorghe

16:00

Programul elevilor Şcolii Generale „Néri Szent Fülöp” şi probe de îndemânare / Casa Comunitară, Őrkő

16:00

Întâlnire cu publicul:Moby Dick / Ábel Pub

17:00

Mercedes Band – Concert rock, lansarea noului album / Scena A – Piaţa Libertăţii

17:00

Întâlnire cu publicul, sesiune de autografe: Székelylend, Spigiboy, Dancs Annamari és Tarján Pál / în faţa Teatrului „Tamási Áron”

17:00

Premiere „Treasure Hunt” - Asociaţia Pentru Comunitate / Cortul Tineretului Român Pentru Comunitate, în faţa Hotelului Bodoc

17:00

Concurs: Se caută cel mai puternic om din Sfântu Gheorghe, înscrieri de la ora 14:00 / în faţa Restaurantului Tribel

17:15

Caribeat Latin Band – Concert latino / Scena B – Piaţa Sfântu Gheorghe

17:30

Concurs de DJ, animatori şi street-dance - asociaţii de tineret din Sfântu Gheorghe şi KISS FM  / Cortul Tineretului Român Pentru Comunitate, în faţa Hotelului Bodoc

18:00

Dust N'Bones - Guns N'Roses Tribute Band (HU) / Scena A – Piaţa Libertăţii

18:00

Comedy Club Erdély – în lumina reflectoarelor se aflăpremiaţii concursului de umor „Humorfeszt”, Kozma şi Zsoltika / Cortul MIÉRT – în faţa Casei cu Arcade

19:00

Talent Show: Finala – Acompaniază formaţia Equinox / Scena B – Piaţa Sfântu Gheorghe

19:00

Cea mai frumoasă fată din Sfântu Gheorghe serveşte bere / Cortul MIÉRT – în faţa Casei cu Arcade

19:30

Moby Dick - Concert Heavy Metal (HU) / Scena A – Piaţa Libertăţii

21:00

Holograf - Concert / Scena A – Piaţa Libertăţii

21:30

Blues Club: Hats Off (Budapesta)/ Old Man’s Pub

22:00

Rockotecă: Blacklash (Târgu-Mureş)/ Clubul Doja

22:00

Foc de tabără / În faţa Hotelului Park

22:00

DJ Mezei & tineri DJ-i din Sfântu Gheorghe / Cortul MIÉRT – în faţa Casei cu Arcade

22:00

Jam Session /GrădinaBistro

22:00

Party 24 de ore / Energy Play Club

22:30

Boney M. - Original Maizie Williams concert retro-disco (DE-GB) / Scena A – Piaţa Libertăţii

23.00

DJ Shuriken / Ceainăria Tein

23:00

Stand Up Comedy: Open Stage – Székelylend / Ábel Pub

23:00

Rockotecă: Bastards of Bodom – Children of Bodom Tribute Band(Budapesta) / Clubul Doja

23:00

DJ Spigiboy / El Passo

23.00

Thermo Session 4: happening şi party - D.Kay, Dj Beast, Dj Grid, Vj Photone, Mc Slowmotion / fosta centrală termică, în spatele Bibliotecii Judeţene „Bod Péter”

23:30

Petrecere de stradă – cântă formaţia Bumeráng / Scena B – Piaţa Sfântu Gheorghe

23.30

Blues Club: Blúz Bend (Sfântu Gheorghe)/ Old Man’s Pub

00:30

Rockotecă: Worldchanger (Miercurea Ciuc – Sfântu Gheorghe) / Clubul Doja

02:00

Rockotecă: Mennydörgés (Lueta) / Clubul Doja



26 APRILIE- DUMINICĂ


9:00

Duatlon / Start din faţa bisericii catolice „Szent József” Casei cu Arcade

12:00

Soundcheck: Koncz Zsuzsa/ Scena A – Piaţa Libertăţii

12:00

Bou la proţap şi degustarea colacului secuiesc uriaş / În faţa Hotelului Park

14:00

Fanfara „Atlantisz” şi trupa de majorete / Scena B – Piaţa Sfântu Gheorghe

14:00

Concurs de călărie şi degustare de gulaş ţigănesc – Asociaţia Romilor Amenkha / Drumul spre Şugaş-Băi

15:15

Dansuri pe catalige – Compania Langaléta Garabonciások” / Scena B – Piaţa Sfântu Gheorghe

16:00

Ora de umor: Nagy István, Gáspárik Attila/ Scena B – Piaţa Sfântu Gheorghe

17:00

Spectacolul clubului de dans Blue Moon / Scena B – Piaţa Sfântu Gheorghe

17:00

Probă de forţă: Concurs de tractare de camion – înscrieri de la ora 14:00 / în faţa Restaurantului Tribel

18:00

Comedy Club Erdély  în lumina reflectoarelor se află Felméri Péter, Zsók Levente şi grupul „Csíkszentgyörgyi Góbék” / Cortul MIÉRT – în faţa Casei cu Arcade

18:00

Grand Hotel Budapest - Concert britpop / Scena B – Piaţa Sfântu Gheorghe

19:00

Olimpiada mustăţilor din Trei Scaune – organizat de: Sepsi Radio şi revista „Székely Hírmondó” / Scena A – Piaţa Libertăţii

19:30

Gala Talent Show / Scena B – Piaţa Sfântu Gheorghe

21:15

Koncz Zsuzsa - Concert (HU) / Scena A – Piaţa Libertăţii

22:00

Whisky Party / Energy Play Club

22:00

DJ TMK / Ceainăria Tein

22:00

Jam Session /GrădinaBistro

22:45

Jocuri de artificii şi lasershow / Scena A – Piaţa Libertăţii



PROGRAME PERMANENTE


23-26 Aprilie

Cupa Sfântu Gheorghe – concurs de ecvestru

Baza hipică Sâncraiu

24-26 Aprilie

19:00 – 20:00

Proiecţie de filme: Zilele Sfântu Gheorghe cu ochii mascotelor MIÉRT

Cortul MIÉRT – în faţa Casei cu Arcade

24-26 Aprilie

20:00

Karaoke party

Cortul MIÉRT – în faţa Casei cu Arcade

25 Aprilie

11:00 – 16:00

26 Aprilie

11:00 – 15:00

Desene pe faţă – Consiliul Elevilor din Liceul Teoretic „Mikes Kelemen”

Colţul de tineret – Consiliul Tinerilor din Sfântu Gheorghe

Colţ de joacă – Asociaţia MirakoliX

Colţul meşteşugarilor – Clubul de Tineret Sfântu Gheorghe

Du-te vino – Consiliul Tinerilor din Sfântu Gheorghe

SUDOKU uriaş – Consiliul Elevilor din Liceul Teoretic „Mikes Kelemen”

Cortul MIÉRT – în faţa Casei cu Arcade

25-26 Aprilie

16:00 – 18:00

Şcoala de pop - Kertész János profesor de muzică

Cortul MIÉRT – în faţa Casei cu Arcade



Organizatorii îşi rezervă dreptul de a modifica programul.


<< înapoi

2019 © - Zilele Sfântul Gheorghe 2009 -